W POBLIŻU AUTEM

W pobliżu samochodem

Jeśli przyjeżdżają Państwo do nas autem, w wolnych chwilach proponujemy wybrać się na zwiedzanie atrakcji w pobliżu samochodem. Po przejażdżce Drogą Stu Zakrętów i innymi malowniczymi trasami, dotrzecie do najciekawszych obiektów Ziemi Kłodzkiej.

Proponujemy zobaczyć:

  • Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju – młyn papierniczy to zabytek techniki, pierwsza wzmianka o dusznickiej papierni pochodzi z 1562 r. Jest to jedyny zachowany i do dziś działający obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych w środkowej Europie. 20 września 2011 roku decyzją Prezydenta RP uzyskał status pomnika historii.
  • Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdroju (w dzielnicy Czermna) – kaplicę zbudował w latach 1776–1804 ksiądz Wacław Tomaszek, z pochodzenia Czech, proboszcz parafii w Czermnej. Po wybudowaniu kaplicy wraz z grabarzem Langerem przez blisko 20 lat zbierali w rejonie Kudowy, Dusznik i Polanicy ludzkie szczątki i gromadzili je. Były to ofiary wojen na ziemi kłodzkiej z XVIII w.
  • Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju (w dzielnicy Czermna) – na szlaku można zapoznać się z ginącymi zawodami, takimi jak: garncarstwo, tkactwo, kowalstwo oraz piekarstwo tradycyjne. Znajduje się w odległości 200 metrów od Kaplicy Czaszek w Czermnej.
  • Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju – aktualnie na zbiory muzeum składają się historyczne zabawki, począwszy od starożytności po lata 80. XX wieku, większość eksponatów pochodzi z XIX i XX wieku. W 2012 roku jako jedyne muzeum z Polski otrzymało zaproszenie do uczestnictwa w Światowym Kongresie Muzeów Zabawek w Istambule.
  • Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin (Patronki Ziemi Kłodzkiej)

i wiele innych fascynujących miejsc.

REZERWACJE: 

Recepcja: recepcja@szczeliniec.pl

8:00 - 20:00 tel.+48 607 155 125

Grupy zorganizowane:  biuro@szczeliniec.pl  

 +48 607 155 125