Zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych

Zima to czas wielu wspaniałych sportowych szaleństw. Miłośnicy adrenaliny i mocnych wrażeń na mroźnym powietrzu z pewnością znajdą w naszych okolicach kilka ciekawych propozycji. Jak co roku, tak i w tym sezonie, odbywają się bowiem liczne zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych. Urzekające plenery z wyłaniającymi się Szczelińcami w otulinie śniegu dodają wydarzeniom bardzo wiele uroku. Część z imprez już za nami, a na nadchodzące serdecznie Was zapraszamy. Na początek relacjonujemy krótko zawody, które odbyły się w miniony weekend:

 

1. V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych

Zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych_Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec poleca

W minioną sobotę, 19 stycznia 2019, odbył się już V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Mimo trudnych warunków i mrozu w powietrzu, uczestnicy liczni (łącznie 494 osób), stawili się do wyścigu w Karłowie. Wymagająca trasa prowadziła szlakami turystycznymi polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Metę stanowiło schronisko PTTK na Szczelińcu Wielkim. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy – Czechowi Pavel Brydl oraz Natalii Tomasiak. W ramach zawodów zostały również rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. W tej klasyfikacji pierwsze miejsca zajęłi Paweł Sarnowski oraz ponownie Natalia Tomasiak.

To był dzień fantastycznych emocji i przepięknej aury! Przekonajcie się oglądając piękne zdjęcia autorstwa Piotra Dymusa. Jest moc! 🙂

Zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych_Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec poleca

Z serii maratonów w Górach Stołowych, polecamy jeszcze koniecznie Supermaraton Gór Stołowych, który odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2019. Zapowiada się pasjonujaco! Zapraszamy także na oficjalnego fanpage’a (kliknij) oraz stronę Maratonu Gór Stołowych 🙂

Przed nami zaś jeszcze kilka zimowych imprez sportowych tego sezonu w naszych ulubionych górach 🙂 :

2. VII Międzynarodowy Bieg Narciarski im. Franciszka Pabla

Bieg Narciarski im. Franciszka Pabla odbędzie się w Karłowie 2 lutego 2019. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 i zakończy około 15:00. Uczestnicy wezmą udział w biegu na dystansie 20 km techniką dowolną oraz 10 km klasyczną.

Zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych_Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec poleca

Kolejnym wydarzeniem sportowym w Górach Stołowych, na które mocno czekamy to:

3. Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe

W tym roku legendarne i pierwsze w Polsce zawody dla wielbicieli wybitnie szerokich kółek Monteria FAT BIKE RACE odbędą się w niedzielę 10 lutego 2019. Początek wyścigu o godz. 11:00. Trasa liczyć będzie 33 km.

Zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych_Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec poleca

Zapraszamy gorąco i przypominamy w wielkim skrócie co działo się podczas poprzednich edycji (źródło – oficjalny fanpage wyścigu):

Więcej szczegółów na stronie organizatora (link).

Przesuwamy się nieco obok Gór Stołowych, ale wciąż w pobliże naszego ośrodka wypoczynkowego 🙂 Dla amatorów i pasjonatów biegów narciarskich Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju przygotował nie lada wydarzenie:

 

4. Turbobieg – cykl amatorskich zawodów w biegach narciarskich

Zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych_Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec poleca

W tym sezonie będzie możliwość wzięcia udziału w 5 odsłonach zawodów biegowych w Duszniki Arena – w każdy piątek do końca lutego. Portal Visit Duszniki (link) przedstawia następujący harmonogram biegów:

Turbobieg I – 25.01, godz. 18:00 – styl dowolny
Turbobieg II – 01.02, godz. 18:00 – styl klasyczny
Turbobieg III – 08.02, godz. 18:00 – styl dowolny
Turbobieg IV – 15.02, godz. 18:00 – styl klasyczny
Turbobieg V – 22.02, godz. 18:00 – styl dowolny

Ale to jeszcze nie koniec sportowych wrażeń. Kolejne bardzo ważne sportowe, i zarazem patriotyczne, wydarzenie w naszych okolicach, to:

 

5. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Kudowie-Zdroju

Zimowe imprezy sportowe w Górach Stołowych_Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec poleca

3 marca 2019 w kudowskim Parku Zdrojowym odbędzie się VII już edycja największego w Polsce biegu pamięci. Jest on organizowany w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to honoruje i upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu (link do FB) oraz na oficjalną stronę Biegu Pamięci Tropem Wilczym.

REGULAMIN O.W. SZCZELINIEC

Regulamin O.W.Szczeliniec

Zapoznaj się ze szczegółami regulaminu.

Polecamy: Domki u Kasi i Stacha

domki w Karłowie

Domki w Karłowie

Bus: Karłów Kudowa

Bus Kudowa Karłów_Kudowa

Portal twórczych i aktywnych

Strony internetowe

Owl You Need

Serwis informacyjny Kudowa-Zdrój